W piatek przeszły burze nad całą Polską. Sprawdź, kiedy nie dostaniesz odszkodowania po załamaniach pogody.

Po wyrządzonych przez burze i deszcze zniszczeniach można ubiegać się o odszkodowanie, jeśli posiadało się odpowiednią polisę. Należy jednak pamiętać, że są sytuacje, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy. Warto zatem dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Synoptycy zapowiadają, że nad całą Polską przejdą dziś gwałtowne burze. W jakich sytuacjach nie dostaniemy odszkodowania za szkody spowodowane przez załamanie pogody?

Burze: czego unikać, by dostać odszkodowanie?

Otwarte i niezabezpieczone okna w czasie burzy czy ulewnego deszczu to jedna z sytuacji, kiedy ubezpieczyciel wyłącza swoją ochronę. Warto też sprawdzać stan swojego dachu i rynien – jeżeli są nieodpowiednio zabezpieczone i oczyszczone, a woda dostanie się do domu, możemy pożegnać się z pieniędzmi z polisy. Nieszczelne okna, drzwi czy instalacje to kolejny czynnik, który może pozbawić nas odszkodowania za zniszczenia, które wyrządzą burze.

W zależności od ubezpieczyciela pieniędzy z polisy możemy nie dostać, gdy zostawimy rzeczy na niezabudowanym balkonie czy tarasie. Towarzystwo może także odmówić wypłacenia pieniędzy, gdy ulewy uszkodzą zewnętrzną elewację budynku.
Burza uszkodziła mi samochód. Czy dostanę odszkodowanie?

Posiadanie polisy AC nie oznacza, że kierowca dostanie pieniądze z ubezpieczenia, gdy auto zostanie przygniecione przez powalone drzewo. Ubezpieczyciel może udowodnić nam w takiej sytuacji rażące niedbalstwo. Zalanie silnika wskutek ulewy także może nie być wystarczającym powodem do wypłaty świadczeń z polisy.

Informacja pochodzi z: www.bankier.pl
Zdjęcie: YAY Foto)

ARCHIWUM

2018

2017

2016

2015

2014

POLECANE

NEWSLETTER BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Adres e-mail